Červen 2011

koníci

25. června 2011 v 12:22 Animace


_koblihy_

14. června 2011 v 19:35 Simpsonovi

KOBLIHY

Budete potřebovat:
 • mléko
 • cukr
 • máslo
 • sůl
 • vajíčko
 • hladká mouka
 • droždí
 • bílá čokoláda
 • vanilková esence, nebo cukr
 • formičky na koblihy
 • plech
Příprava:
V hrnci zahřejte mléko na 60 Celsia. Do mléka přidejte cukr, vanilkovou esenci, špetku soli a máslo. Rozdrobte droždí, rozmíchejte a dejte do mísy, přidejte do zahřátého mléka. Přidejte mouku a vajíčko se žloutkem. Pár minut to všechno míchejte, až vznikne těsto. To pak zakryjte a nechte kysnout na teplém místě asi půl hodiny. Uložte formičky na plech. Nitro formičky - plech potřete máslem, naplňte je těstem a povrch těsta upravte opláchnutým nožem. Přikryjte to a nechte opět kysnout asi 20 minut. Předehřejte troubu na cca. 180 Celsia, vložte Formičky s těstem (na plechu) a nechejte to tak na cca 20 minut. Pak koblihy vyklopte z formiček. Jakmile vychladnou, posypte je cukrem smíchaným se skořicí, nebo polijte cukrovou či čokoládovou polevou, nebo roztopenou bílou čokoládou. Když máte nějaké ty čokoládové posýpky, jako lentilky, jenom v rourkovitém tvaře, posypte koblihy, ještě, když jsou teplé.

Historie

13. června 2011 v 20:36 Simpsonovi

Historie

Jak vznikl nejpopulárnější kreslený televizní pořad na světě? Tato rubrika je zaměřena na veškeré informace, které souvisí s historií seriálu. Věděli jste například, že Simpsonovi vznikli v hlavě jejich tvůrce Matta Groeninga za pohých 15 minut? Rozhodně čtěte dále…

Jak Simpsonovi vznikli

Matt GroeningDuchovním otcem seriálu je Matt Groening. V 80. letech začal vydávat komixové příběhy Life in Hell, kterých si v všimnul producent James L. Brooks, zakladatel studia Gracie Films. Life In Hell chtěl Brooks dostat na televizní obrazovku. Pozval tedy Matta na pracovní schůzku a ten při čekání v jeho kanceláři načrtnul za 15 minut celou rodinku Simpsonových. Bál se totiž, že by se z jeho komixu mohlo stát něco co nechtěl. Brooks a jeho tým byli přesto z nového projektu nadšeni a začalo se natáčet.

Inspirace vlastní rodinou

Groening byl při vymýšlení rodinky Simpsonových mimořádně prozíravý. Když přiřazoval postavám jména a charaktery, myslel na to, jak si je dobře zapamatovat. Aby nevzniklo nebezpečí, že budou v pokračování seriálu pokaždé jiní, nechal se k napsání rodinky inspirovat svými příbuznými. Vymyslel to takto: Homer je otec Matta Groeninga a také jeden z jeho synů. Marge je jeho matka. Rozdíl je pouze ten, že Marge v seriálu je Marjorie a nikoliv Margareta. Lisa a Maggie jsou jeho sestry. A Bart Simpson je jednoduše anagram slova Brat čili spratek. Patrně se v něm ztvárnil sám Matt.

Prehistorie - skeče pro Tracey Ullman Show

Stará podoba SimpsonovýchPoprvé se Simpsonovi v televizi objevili 19. dubna 1987 v rámci pořadu Show Tracey Ullmanové na FOXu. Tehdy šlo o krátké kreslené skeče, které vyplňovaly hlavní program celé show (dnešní američtí dabéři se k seriálu dostali proto, že v populární Show tehdy vystupovali). Možná vás překvapí, že dnešní Simpsonovi se od svých předků trochu liší. Posuďte sami, jak tehdejší postavičky vypadaly.

První epizoda běžela na Vánoce

Dnešní podobu má seriál od 17. prosince 1989. Stanice FOX odvysílala první regulérní dvacetiminutovou epizodu nazvanou Vánoce u Simpsonových (angl. Simpsons Roasting on an Open Fire). Od té doby si příběhy z městečka Springfield oblíbil celý svět a žluté postavičky zbožňují milióny fanoušků.

Simpsonovi ve filmu

Simpsonovi ve filmuV červenci 2007 vtrhnul do kin po celém světě historicky první simpsonovský celovečerní film. Jednalo se o událost obrovského významu a spousta lidí si ji proto nenechala ujít! Tržby za první víkend promítání jen v kinech v USA pokryly náklady na výrobu celého filmu. Více informací najdete v rubrice Simpsonovi ve filmu.

Součastnost

13. června 2011 v 20:35 Simpsonovi

Současnost

Fenomenální seriál Simpsonovi píše dějiny televize

Nejdelší seriál

SimpsonoviSe dvěma novými řadami (21. a 22.) se Simpsonovi stanou nejdelší sérií kontinuálně běžící v hlavním vysílacím čase - a to z hlediska kreslené i hrané seriálové produkce. Zatím drželi pouze titul "nejdéle vysílaný animovaný seriál", který před 12 lety převzali od Flintstonů. Dosud je nejdéle vysílaným seriálem westernový Gunsmoke, jenž má na kontě 20 let vysílání na stanici CBS z let 1955 až 1975 (s 635 epizodami).

Nejhvězdnější seriál

Během existence seriálu se v něm objevilo více než 100 pozvaných celebrit - Larry King, Ringo Star, Steven Taylor, Sting, Tom Jones, Brook Shields, Red Hot Chilli Peppers, Elizabeth Taylor, George Harrison, James Brown, Paul McCartney, Cypress Hill, Smashing Pumpkings, Sonic Youth, U2, Jerry Springer, Kim Besinger, Alec Baldwin, Ron Howard, Rupert Murdoch, Elton John, Mel Gibson, Lucy Lawless, Britney Spears, Tom Hanks, Sacha Baron Cohen a další.

Oceňovaný seriál

EmmySeriál za svou dlouholetou historii dokázal posbírat poměrně dost ocenění a prvenství. Např. již jmenovaný Nejdéle vysílaný seriál nebo dokonce vlastní hvězda na hollywoodském chodníku slávy. Americký časopis Time zařadil Barta Simpsona mezi padesátku nejvlivnějších osobností zábavního průmyslu. Za zmínku stojí také zvolení Homera Simpsona jako Největšího Američana v sekci fiktivních postav (pozn.: u nás zvolen Jára Cimrman). Za dobu existence získali tvůrci dvacet tři cen Emmy.

Budoucnost?

V září 2009 začne FOX v USA vysílat 21. sérii. Od poloviny 20. řady je pořad vyráběn v HD kvalitě a ve formátu 16:9. I když zlí jazykové tvrdí, že seriál již není to co býval, stále patří mezi to nejlepší, co televize nabízí (a to i přes neustále klesající sledovanost). FOX již potvrdil 22. sérii.. jak se zpívalo v jedné písni: Simpsonovi nikdy nezkončí!!

Vánoce

13. června 2011 v 20:35 Simpsonovi

Vánoce

Nejkrásnější svátky v roce jsou tady! SimpsonsWeb vám při té příležitosti přináší speciál, který se věnuje právě vztahu Simpsonových k vánočním svátkům. Najdete zde spoustu obrázků, tapety na plochu a další materiály s vánoční tématikou. Krásné Vánoce všem!
Homer v filmuVánoční tapety na plochu

Tapeta na plochuTapeta na plochuTapeta na plochuTapeta na plochu
Tapeta na plochuTapeta na plochuTapeta na plochuTapeta na plochuspecial o JÍDLE

13. června 2011 v 20:29 Simpsonovi

Speciál o jídle

Springfield by nebyl městem bez pořádných restaurací. Ať se jedná o mořský restaurant či o fast-food, obyvatelé se mají kde najíst. Mrkneme se na ty nejlepší restaurace a samozřejmě i na jejich vyhlášené speciality.

Krusty Burger

Krusty Burger
Šáša Burger je Krustyho řetězec fast-foodů. Šáša platí mafii, aby držela McDonald a Burger King dál od Springfieldu, protože nechce konkurenci. Mj. má svou pobočku i uprostřed moře. Za pultem obvykle najdete uhrovatého brigádníka. Právě Krusty Burger je místem, kam asi nejvíce obyvatel Springfieldu chodí uspokojovat své gurmánské touhy (Často je dze k vidění třeba Komixák nebo Flandersovi).

Šáša Burger

Obdoba hamburgeru. Typické hovězí (?) maso s nějakou tou zeleninou, které je nejběžnějším a nejoblíbenějším výrobkem společnosti.

Žebroun

Žebroun
V tomto sendviči našel Homer téměř smysl života a nemohl se ho nabažit. Když však společnost zrušila prodej sendviče, udělal vše pro získání posledního žebrouna, pak ale dal přednost možnosti vidět svou dceru na soutěži a vyměnil ho za automobil. Krusty charakterizoval zvíře, ze kterého se pochoutka vyráběla, jako "něco malýho s hodně nožičkama", což ale odporovalo reklamě, ve které vystupovaly výhradně krávy.

Škvarkoun

Škvarkoun
Burger napěchovaný mnoha mastnými vrstvami, kterému dělal reklamu Šáša Krusty se samotným Spider-Vepřem, který jen nečinně stál vzadu s čepicí na hlavě. Zněla takto: ,,Ahoj, tady je stará vojna Šáša s novým hamburgerem jménem Škvarkoun! Mastnější karboše mají snad už jenom v Mexiku!" Po skončení natáčení Krusty Škvarkoun vyplivl a hodil do koše.

Kafilero

Kolem tohoto sendviče se rozpoutal pěkný "šrumec". Krusty vše okomentoval přesně takto: ,,Rád bych uvedl na pravou míru ten omyl se sendvičem Kafilero. Používám výhradně zdravé maso z nemocných zvířat… To je běžná praxe!" Když pak nevěděl, co k problému říct, začal dělat zábavné posunky a grimasy.

Zajímavost

KB China
Krusty má fast-food mj. i v Číně: Tato pobočka byla k vidění pouze v epizodě "Čínskej nášup", kde ji Simpsonovi viděli v doprovodu úřednice. Tato restaurace se však pravděpodobně zaměřuje na speciality z kuřecího masa (Krusty Fried Chicken). Na předku restaurace se na Vás směje Krustyho obličej, na němž je typická čínská pokrývka hlavy. Jsou zde ovšem pochybnosti o tom, jestli je Fried Chicken vůbec pobočkou Krusty Burgeru anebo ji pouze propaguje Klaun Krusty.

Luigiho restaurant

Luigi Risotto má ve Springfieldu svou vlastní restauraci. Mezi jeho specialitami objevíme hlavně italské jídlo.

Pizza

Jedna z Luigiho nejtypičtějších pochoutek. Často dělá reklamu na krabice od pizzy a už si k ní vypěstoval tak hluboký vztah, že používá jako běžně zaklení ,,Do prkenný pizzy!"

Spaghetti

Dalším chodem u Luigiho můžou být právě spaghetti. Dostali je např. zcela zdarma dobrovolní hasiči, když Luigiho restauraci zachránili před hrozným požárem.

Topinky

Luigiho dalším pokrmem jsou topinky. Tuto specialitu si můžete objednat domů, avšak zřízenec, který vám ji donese, navzdory vašemu přání, aby zazvonil, bezohledně zaklepe.

Kapitánova restaurace

Námořní kapitán
Mořský kapitán má také svou vlastní restauraci, která se jmenuje Frying Dutchman (Chutný/Spékající Holanďan). Heslo tohoto podniku je "Všechno co dokážete sníst" (V orignále All you can eat). Jednou se Homerovi podařilo sníst opravdu vše a byl za to na posměch. Je vyzdobená jeho stylem, tzn. námořnicky. Drží se zásady, že když se v jídle něco hýbe, znamená to, že je čerstvé. Občas si ale na jídlo, kvůli neochotě Kapitána nebo chobotnici v kuchyni, pěkně dlouho počkáte.

Planet Springfield

Restaurace, kde si kvůli vysokým cenám pochutnává hlavně springfieldská smetánka. Patří Rainieru Wolfcastleovi, Chucku Norrisovi, třetí manželce Johnnyho Carsona a ruské mafii. Je zde vystavena třeba neexistující hůl z filmu Občan Kane.

Šťastný sumo

V této restauraci je nejčastějším jídlem sushi. Obslouží vás Japonec Akira a nabídne vám různé pokrmy nejen s typickým sushi. Také v podniku vedou žraloky či úhoře.

Fugu

Fugu akira
Tato ryba, jak je všeobecně známo, je při špatném zpracování prudce jedovatá. Stačí jeden neopatrný řez nebo sek kuchaře a strávník může být mrtvý cobydup. Když si ji u Suma v epizodě "Není ryba jako ryba" dal Homer, bohužel si zkušený kuchař musel odskočit na milostný akt s Ednou Krabappelovou a tak musel fugu připravit mladý asiat. Jeho příprava ovšem nebyla ideální, a tak šlo Homerovi doslova o život.

Nejlepší jídlo

Ale nejlepší pokrmy nenajdete v žádné restauraci, nýbrž v Simpsonovské domácnosti. Marge dělá všem členům rodiny snídaně, obědy a večeře a nejen to. Někdy si dokonce uvaří i několik cvičných večeří, aby byla ta konečná co nejlepší. Homer Marge jednou vytkl, že vaří jen dvěma způsoby: sůl a pepř. Jednou Marge se svou specialitou, sladkokyselými párky, málem vyhrála kuchařskou soutěž. Její kuchařský um umí všichni příbuzní náležitě ocenit.
Dobrou chuť! :)

Valentýn

13. června 2011 v 20:26 Simpsonovi

Valentýn

U příležitosti dne svatého Valentýna, svátku všech zamilovaných, jsme pro vás připravili speciál věnovaný lásce. Rozebereme zde různé vztahy (nevěry samozřejmě nevyjímaje), které v seriálu proběhly a které stojí za to zveřejnit…

Vztah Marge a Homera

Vztah Marge a HomeraVztah hlavních hrdinů seriálu se rozebíral v mnoha dílech. Skoro vždy se Simpsonovi pohádají kvůli nějaké chybě, kterou udělá Homer (koupě pistole, útrata peněz na Vánoce za věc pro sebe, natáčení porna u Simpsonů doma,…). Jednou si Marge začala s mužem jménem Jacques, Homer byl málem nevěrný se zpěvačkou Lurleen Lumpkin nebo s kolegyní z práce Mindy. Marge měla také "namále" se záchranářem kapustňáků. Vztah Homieho a Marge se ale na konci každého dílu zase urovná.

Líziny vztahy

Líziny vztahyNěkteří springfieldští chlapci měli tu čest chodit s Lízou Simpsonovou. Byl mezi nimi například i Ralph Wiggum, ale ze strany Lízy šlo jen o to, že jí bylo Ralpha líto. Dalším klukem byl Nelson v epizodě "Lízino rande s blbostí". Vztah to byl slibný, ale také nevydržel… V Simpsonových ve filmu se Líza zakoukala do kluka z Irska jménem Colin. V Trilogii omylů se zase seznámila s Theloniusem, ale kvůli spěchu ho musela opustit.

Bartovy vztahy

Bartovy vztahyBart měl také několik dívek, například dceru Rainera Wolfcastla, kterou mu přebral Milhouse. Ten se v díle "Milhouseův románek" zamiloval do dívky jménem Samantha, ale přestal si všímat Barta, takže je raději od sebe oddělil. Barťas chodil i s dcerou reverenda Lovejoye Jessicou. V díle "Nová holka v ulici" si Bart začal se starší dívkou, stejně jako v epizodě "Little Big Girl". Občas odpuzuje dívky kvůli tomu, že je tlustý a nevychovaný.

Dědovy lásky

Dědovy láskyI děda Simpson má se ženami zkušenosti. Však také zplodil tři děti - Homera, Herberta a v Anglii dceru Abie. Jinak se Abe zamiloval například do ženy jménem Bea, která mu po smrti odkázala spoustu peněz. Také se seznámil s jistou Zeldou, ale té záleželo hlavně na tom, aby muž vlastnil a skvěle ovládal auto… Dále se chtěl oženit s matkou Marge, Jacqueline Bouvierovou. Z toho ale nakonec rovněž sešlo, jelikož se do toho připletl Monty Burns a Jacqueline navíc nechtěla závazky.

Apu a Manjula

Apu a ManjulaTito dva se v epizodě "Dvě paní Nahasapeemapetilonové" vzali na velké svatbě, která byla domluvená jejich rodinami už v době, kdy byli ještě děti. V díle "Osm raubířů" si pořídili osmerčata. Ty jim dělaly značné problémy, ale nakonec se s nimi vypořádali. Ale Apu byl Manjule i nevěrný, a tak, aby svůj hřích odčinil, musel splnit řadu úkolů. V epizodě "Mor na Amora" pak obdarovával ženu a trumfnul tak svoje kamarády.

Edna a Seymour

Edna a SeymourVztah učitelky a ředitele se řešil už mockrát. Ale v posledních sériích to vypadá, že tito dva se už dohromady jen tak nedají. Seymour se Edně stále dvoří, ona je však chladná a zřejmě si to v hlavě moc dobře srovnala. V díle "Nevěsta na úprku" se měli i vzít, ale zase z toho sešlo. Seymour chodil například s Patty, Edna zase pro změnu s Komixákem. Jednou se Bart stal Edniným milencem přes dopisy, ale samozřejmě z toho nic nebylo.

Patty a Selma

Patty a SelmaPatty, jak se zjistilo, je lesba. Chtěla si vzít Veronicu, ale zjistila, že je to převlečený muž. Později, když se Simpsonovi přihlásili do Výměny manželek, Patty utekla s matkou z druhé rodiny. Dříve si začala malou aférku s ředitelem Skinnerem… Selma má za sebou opravdu hodně vztahů. Když trochu zapátráme, mezi jejími muži můžeme nalézt třeba Leváka Boba, Disco Stua nebo Troye McClura. Jednou se na chvíli stala i Homerovou matkou, když si vzala Abea.

A co Vočko?

A co Vočko?Na závěr si vezmeme na paškál našeho oblíbeného Vočka. Bohužel, tento chlapík má na ženy kvůli své ošklivosti velkou smůlu. Ale když si nechal změnit obličej, všechny paní a dívky se na něj jen hrnuly. Jednou měl dokonce přítelkyni i se svou normální tváří. Jmenovala se René. Je však samozřejmé, že vztah nevydržel. Chodil také s Ednou Krabbapelovou, ale tu si získal tím, že jí v jednom kuse lhal. Vočkovou tajnou láskou je Marge Simpsonová, která vystupuje v jeho chlípných erotických představách.

Vězeňský special

13. června 2011 v 20:20 Simpsonovi

Vězeňský speciál

Zločin je všude, i ve Springfieldu. A co se stane s kriminálníky, když zhřeší? Samozřejmě je zavřou do vězení. Prozkoumejte spolu s námi výčet budov kriminálů, které jsme mohli v Simpsonových poznat.

Vězení s minimální ostrahou

Springwood Springwoodské vězení s minimální ostrahou je místo, kde bývá nejčastěji uvržen známý Levák Bob. Jak napovídá název, architekt tohoto kriminálu nepomyslel při budování na ostrahu vězení a tak pro trestance není obtížné uniknout. Jaké aktivity jsou tu pro vězně? Můžou sledovat podle libosti televizi nebo jezdit na kajaku. Vězeňským autobusem jsou také dováženi na PT (znalci seriálu Prison Break pochopí).

Státní věznice Montgomeryho Burnse

Státní věznice Montgomeryho Burnse Tato budova, jejíž neobvyklý design navrhl architekt Frank Gehry, sloužila původně jako koncertní síň. Chybička se vloudila - Springfielďané nesnáší hudbu. A tak se Monty Burns nabídne, že z chátrající budovy udělá vězení. Tam byli deportováni všichni "důležití" trestanci, bylo zaměstnáno mnoho bachařů a když začala věznice prodělávat, oprášil Wiggum staré nesmyslné zákony. Haďákovi se málem podařilo uniknout, ale Homer ho prásknul. V této práci pokračoval, až se na něj vrhli všichni vězni.

Springfieldská ženská věznice

Springfieldská ženská věznice Do tohoto zařízení byla uvržena Marge. Jsou zde cely po dvou ženách. Kromě cel je zde jídelna, kde se všechny trestankyně schází a konverzují, dále také místnost, ve které probíhají návštěvy a také karavany, ve kterých si zadané ženy mohou trochu užít se svými mužskými protějšky.

Nápravné zařízení pro mladistvé

Nápravné zařízení pro mladistvé Když Bart zfalšoval svatbu, poslali ho na toto místo. Celý prostor je rozdělen na dívčí a chlapecké křídlo. Jsou zde promítány skeče s Itchym & Scratchym, ovšem s vystříhanými násilnými scénámi. Vládne tu šikana, mlátičky si vybíjí vztek dokonce i na dětském hřišti (je tu skluzavka, píškoviště nebo houpačky). Dívky a chlapci se setkávají pouze u tanečních lekcí. Odtud se také Bartovi podařilo s dívkou jménem Gina utéct.

Parodie

13. června 2011 v 19:59 Simpsonovi

Méďa Béďa


Mafia II


Obraz Persistence of Memory od malíře Salvadora Dalí


Obraz Skrik (nazývaný též Scream)


Čelisti


Abbey Road (album) od skupiny Beatles


Hledá se Nemo


Star Wars


Hitch


Vřískot


Zachraňte Vojína Ryana


Záhada Blair Witch


Kruh


Matrix


Tapety na plochu

13. června 2011 v 19:55 Simpsonovi

Simpsonovské


Itchy a Scratchy

13. června 2011 v 19:52

Itchy a Scratchy jsou v seriálu velmi populární a brutální seriál, ve kterém se neustále "vraždí" kocour Scratchy a myšák Itchy. Vysílá se většinou během show klauna Krustyho. Na této stránce si některé epizody Itchyho a Scratchyho můžete zhlédnout.
Zajímavost : Seriál je vlastně parodií na Toma a Jerryho.

gaučové scény - pokračování

13. června 2011 v 19:43 Simpsonovi

11. série


AABF19

AABF21

AABF22

AABF23

BABF01

BABF02

BABF03

BABF04

BABF05

BABF06

BABF07

BABF09

BABF10

BABF11

BABF16

BABF15

BABF19

12. série


BABF17

BABF20

BABF22

CABF01

CABF02

CABF03

CABF04

CABF06

CABF07

CABF08

CABF12

13. série


CABF22

DABF01

DABF02

DABF03

DABF04

DABF05

DABF07

DABF08

DABF09

DABF10

14. série


DABF22

DABF20

DABF18

DABF21

EABF01

EABF02

EABF03

EABF04

EABF0

EABF06

EABF13

15. série


02

03

04

06

07

08

09

10

11

12

13

14

16. série


02

03

04

05

06

07

08

09

10

12

13

14

15

16

21

17. série


gabf18

gabf16

gabf19

gabf20

gabf21

gabf22

habf02

habf01

habf03

habf04

habf06

habf07

habf08

gabf10

gabf06

gabf12

18. série


habf15

habf18

habf20

habf21

habf19

habf22

jabf02

jabf01

jabf03

jabf05

jabf04

jabf12

19. série


jabf20

jabf21

jabf19

jabf22

jabf17

kabf01

gaučové scény

13. června 2011 v 19:41 Simpsonovi
1. série

7G02

7G03

7G04

7G06

7G09

2. série


7F01

7F02

7F03

7F05

7F06

7F07

7F08

7F09

7F10

7F11

3. série


7F24

8F01

8F03

8F04

8F05

8F06

8F07

8F08

8F09

8F10

8F11

8F13

4. série


8F18

8F24

9F01

9F02

9F03

9F04

9F05

9F07

9F08

9F09

9F10

9F11

5. série


9F21

1F01

1F02

1F03

1F04

1F05

1F06

1F07

1F10

1F14

1F16

6. série


1F22

1F17

2F01

2F03

2F05

2F06

2F07

2F09

2F10

2F11

2F13

2F31

7. série


2F17

2F20

3F01

3F02

3F03

3F05

3F06

3F07

3F08

3F09

3F10

3F11

8. série


3F23

4F01

4F02

4F03

4F04

4F05

4F06

4F07

4F08

4F10

4F11

4F14

3G01

3G03

9. série


4F22

4F23

4F24

3G02

3G04

5F01

5F02

5F03

5F04

5F05

5F06

5F07

5F08

5F09

5F11

5F23

5F24

10. série


5F19

5F21

5F22

AABF01

AABF04

AABF03

AABF07

AABF08

AABF13

AABF14

Lily Allen

8. června 2011 v 18:23

Lily Allen

Povolání: Zpěvačka
Věk: 26
Datum narození: 2. 05. 1985
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Býk

ŽIVOTOPIS

Její příběh trochu připomíná pohádku a dokazuje, jak moc se hudební průmysl mění tváří v tvář internetu a veřejným "burzám" hudebních nápadů, jako je MySpace.com.

Jedenadvacetiletá Lily Allen se nejdříve proslavila na webu, a když si její nadžánrové skladby stáhlo dostatek lidí, přilákala šéfy velkých gramofirem.

Výsledkem je debutová deska Allright, Still..., která je aktuálně na druhém místě britského albového žebříku. Singl Smile patří už čtyři týdny mezi nejhranější písně na ostrovech.

Ještě nedávno přitom byla obyčejnou holkou, která kašlala na školu. Nikdy neměla pořádné zaměstnání. Chlubí se tím, že neumí a ani nechce umět hrát na žádný nástroj. Její hudba přesto obsahuje velkou porci osvěžujícího, nezamindrákovaného a zábavného hudebního nadhledu.

"Poslouchala jsem punk, ska a reggae ze sbírky mých rodičů. S těmi jsme se pořád někam stěhovali, vyloučili mě z několika školy, a tak mě rodiče poslali do internátní školy, doufali, že to na mě bude mít ozdravný účinek," vzpomíná Lily na divoké dospívání. "Jenže já se raději vypařila a utekla na Glastonbury nebo někam do klubu. Už od mala jsem věděla, že nikdy nebudu mít klasickou práci a sedět celý den v kanceláři."

K zálibě ve jmenovaných žánrech později přidala hip hop, drum'n'bass i ostřejší jungle. Když se všechno sečte dohromady a přidají se texty z "obyčejného života" problémové holky, vychází podmanivý hudební mix , který svádí k srovnávání s The Streets nebo Plan B.

Jenže to by bylo příliš zjednodušující, ostatně sama Lily prohlašuje, že nechce být součástí jakékoliv scény a na srovnávání své hudby s někým jiným je háklivá. Její debut obsahuje všechny výše jmenované hudební styly, ale ani jeden v konečném výsledku nepřevažuje.

Suverénně kličkuje mezi tak zdánlivě odlišnými motivy, jako jsou muzikálové dechové aranže, drum\'n\'bassová mručivě syntetická basa, letní popový popěvek, civilní hip hop nebo podmanivý závan relaxačního reggae. Nic z tohoto žánrového chumlu netrčí, naopak, zní to samozřejmě.

Nejen fanoušci jsou z Lily nadšení, její debutové album sbírá od britských kritiků jednu poklonu za druhou. "Všechny písně znějí jako hit," píše Evening Standard. "Kdo ještě neslyšel Lily Allen, musel být zavřený někdy v temné jeskyni," přihazuje Sunday Mirror. "Jestli se dá věřit jejímu hlasu tak, jak mu všichni v tuto chvíli věří, její hvězda bude stoupat," prorokuje The Times.

Ať už bude její hvězda stoupat, nebo se podobně jako desítky podobných britských zázraků brzy vypaří do ztracena, nikdo jí už asi nikdy neodpáře fakt, že natočila jednu z nejsilnějších a nejlepších debutových desek téhle dekády.Fotky

Diskografie

Album
Singl
2006
2006
- LDN


Vanessa Hudgnes

2. června 2011 v 18:52 celebrity
životopis
Vanessa Hudgens Celým jménem Vanessa Anne Hudgens se tato překrásná herečka a výborná zpěvačka narodila 14. prosince ve městě California (přesněji Salinas).
Je filipinsko-čínský-portorikánský irský a americko indiánského původu. Její prarodiče byli muzikanti v Big Band Era.
Její první debutové album vyšlo v září 2006, které nahrála v Hollywood records. Prvním singlem, který byl i s videoklipem se stal Come Back To Me (v českém překladu Vrať se ke mě). Jako druhý videoklip se stala píseň Say Ok (v českém překladu Řekni ok). V tomto videoklipu si zahrála také se svým (dnes již bývalím) přítelem Zackem Efronem. Veškeré videoklipy a písně můžete sledovat na našem webu v sekci hudba.
Vanessa Hudgens Stejně jako její rodiče i ona už jako malá působila v různých rolých v muzikálových divadlech. Její herecká kariéra začala už v 15 letech, kdy se v roce 2003 objevila na plátně ve filmu Třináctka. O rok později se představila ve filmu druhém, s názvem Thunderbirds. Po těchto dvouch velkých rolích získala možnost působit v show jako Quintuplets a The Brothers Garcia.
Další její filmová kariéra byla zejména u společnosti Disney (Corrie on The Suite Life of Zack & Cody on Disney).
Slávu jejího jména zajistila zatím trojice filmů s názvem High School Musical 1,2,3, v českém překladu Muzikál ze střední. V hlavní roli se svým (dnes již bývalím) přítelem Zackem Efronem (ve filmu Troy Bolton) představuje svůj talent ve hraní, zpívání a tancování. Tento muzikálový film se stal velmi slavným a na jejich premiéry byly nejen Americké, ale i České kinosály vyprodány během chvilky.
Po rozchodu se Zackem Efronem je Vanessa po několika letech volná.

fotky

Vanessa Hudgens - foto
Vanessa Hudgens - foto
Vanessa Hudgens - fotoVanessa Hudgens - foto


Vanessa Hudgens - foto
Vanessa Hudgens - foto

hudba
Album Vanessa Hudgens - V
album Vanessa Hudgens V
01 - Come Back To Me
02 - Let Go
03 - Say Ok
04 - Never Underestimate A Girl
05 - Let's Dance
06 - Drive
07 - Afraid
08 - Promise
09 - Whatever Will Be
10 - Rather Be With You
11 - Psychic
12 - Lose Your Love
13 - Don't Talk
14 - Make You Mine

Album Vanessa Hudgens - Identified

album Vanessa Hudgens - identified
01 - Last Night
02 - Identified
03 - First Bad Habit
04 - Hook It Up
05 - Dont Ask Why
06 - Sneakernight
07 - Amazed
08 - Dont Leave
09 - Paper Cut
10 - Party On The Moon
11 - Did It Ever Gross Your Mind
12 - Gone With The Wind

make-up
šály
prsteny a náramky


náhrdelníky

obleky

Taylor Swift

2. června 2011 v 17:36 celebrity
Známá americká country-popová zpěvačka Taylor Alison Swift se narodila 13. prosince 1989 a je nejen úspěšnou zpěvačkou ale i textařkou, kytaristkou, hudební producentkou a dokonce herečkou.
Ve Spojených státech se, podle Nielsen SoundScan, stala v roce 2008 nejprodávanější zpěvačkou roku. Jejích alb se dohromady prodalo na čtyři miliony kopií.
V roce 2006 vydala svůj debutový singl "Tim McGraw" a následně své stejnojmenné debutové album, kterému bylo následně několikrát uděleno platinové ocenění Recording Industry Association of America.
V listopadu 2008, Swift vydala své druhé album, Fearless. Fearless a Taylor Swift skončily v roce 2008 na místech číslo tři a číslo šest, respektive, s tržbami 2,1 a 1,5 milionu dolarů.
Fearless se vyhoupávalo na vrchol na Billboard 200 v 11 nenásledujících týdnech, žádné album nestrávilo více času na první pozici od roku 2000.
Forbes zařadil Swift mezi 69 nejmocnějších celebrit roku 2009, s výdělkem 18 milionů dolarů. Swift byla Billboard Magazine jmenována Umělcem roku 2009.

Diskografie

 • Studiová alba
  • Taylor Swift (2006)
  • Fearless (2008)
  • Speak Now (2010)
  • Mean (2011)
 • EP
  • Sounds of the Season: The Taylor Swift Holiday Collection (2007)
  • Beautiful Eyes (2008)
 • Živá alba
  • Live From SoHo (2008)
 • Video-alba
  • CMT Crossroads: Taylor Swift & Def Leppard(2008)
  • 

OBRÁZKY


Selena Gomez

2. června 2011 v 17:22 celebrity

Povolání: Herečka, zpěvačka, textařka
Věk: 18
Datum narození: 22. 07.1992
Místo narození: Grand Prairie, Texas, USA
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 165 cm
Členka skupiny: Selena Gomez & The SceneOBRÁZKY


EPIZODY

1. června 2011 v 14:25 FuTuRaMa

1. série

PořadíProdukční kódNázev epizody
1.1ACV01Vesmírný pilot 3000
2.1ACV02Na Měsíc a dál
3.1ACV03Nejlepší přítel robota
4.1ACV04Marná vesmírné lásky snaha
5.1ACV05Útěk z Planety robotů
6.1ACV06Konzerva za všechny prachy
7.1ACV07Má tři slunce
8.1ACV08Drtivý odpad
9.1ACV09Peklo jsou ti druzí roboti
10.1ACV10Zkáza Titaniku
11.1ACV11Marťanská univerzita
12.1ACV12Den závislosti
13.1ACV13Fry a továrna na Slurm

2. série

PořadíProdukční kódNázev epizody
1.2ACV01Citové pouto
2.2ACV02Brannigan vrací úder
3.2ACV03Do voleb hlava nehlava
4.2ACV04První společné V.V. ce
5.2ACV05Zamilovaný korýš
6.2ACV06To menší zlo
7.2ACV07Mám tě po krk
8.2ACV08Zuřící Bender
9.2ACV09O původu kyklopů
10.2ACV10To je on, můj klon
11.2ACV11Ve spárech byrokracie
12.2ACV12Bájné město Atlanta
13.2ACV13Mafián Bender
14.2ACV14Den Matky
15.2ACV15Trable s poplíky
16.2ACV16Krajně mezní příběhy
17.2ACV17Zachraňte vojína Bendera
18.2ACV18Kvílení autodlaků
19.2ACV19Jak ztratit holku za 1000 let

3. série

PořadíProdukční kódNázev epizody
1.3ACV01Amazonky to chtějí taky
2.3ACV02Vyhnání z Frye
3.3ACV03Dva Santové tankují super
4.3ACV04Víc neštěstí, než rozumu
5.3ACV05Bender mezi tučňáky
6.3ACV06Láska Benderovská
7.3ACV07Tahle Země není pro blbý
8.3ACV08Humrův humor
9.3ACV09Tucet sirotků
10.3ACV10Pod kopyty bugolů
11.3ACV11Roboti musejí být šílení
12.3ACV12Juniorské mistrovství zla
13.3ACV13Zpívání všechny chmury nahání
14.3ACV14Tak skáče čas
15.3ACV15Nebezpečné robo-známosti
16.3ACV16Liga výjimečných břídilů
17.3ACV17Pracant egyptský
18.3ACV18Krajně mezní příběhy II
19.3ACV19Rozval Roswell
20.3ACV20Božský Bender
21.3ACV21Burza bezcenných papírů
22.3ACV22Železný kuchař

4. série

PořadíProdukční kódNázev epizody
1.4ACV01Zbouchnutej
2.4ACV02O původu Leely
3.4ACV03Valentýnská odysea
4.4ACV04Temný raubíř
5.4ACV05Jak chutná svoboda
6.4ACV06Bendera by měli v televizi zakázat
7.4ACV07Čtyři z rakety a pes
8.4ACV08Nikdo to rád horké
9.4ACV09Leela běží o životy
10.4ACV10Fryův smysl života
11.4ACV11Kam se dosud žádný fanoušek nevydal
12.4ACV12Žihadlo
13.4ACV13Benderové nepláčou
14.4ACV14Ztraceno v upgradu
15.4ACV15Krabice do neznáma
16.4ACV16Tři sta babek
17.4ACV17Afryodisiakum
18.4ACV18Smlouva s Roboďáblem

5. série

5. série obsahuje všechny čtyři Futurama filmy (Bender's Big Score, The Beast with a Billion Backs, Bender's Game a Into the Wild Green Yonder), z nichž je každý rozdělen na čtyři samostatné epizody.

6. série

PořadíProdukční kódNázev epizody
1.6ACV01Rebirth
2.6ACV02In-A-Gadda-Da-Leela
3.6ACV03Attack of the Killer App
4.6ACV04Proposition Infinity
5.6ACV05The Duh-Vinci Code
6.6ACV06Lethal Inspection
7.6ACV07The Late Philip J. Fry
8.6ACV08That Darn Katz!
9.6ACV09A Clockwork Origin
10.6ACV10The Prisoner of Benda
11.6ACV11Lrrreconcilable Ndndifferences
12.6ACV12The Mutants Are Revolting
13.6ACV13The Futurama Holiday Spectacular
14.6ACV14The Silence of the Clamps

Zajímavosti

1. června 2011 v 14:23 FuTuRaMa
 • První vysílání Futuramy v USA nebylo zrušeno kvůli špatné sledovanosti, ale kvůli vysílacím prostředkům.

 • Ve Futuramě se objevuje několik dnešních celebrit a některé dabují dokonce sami sebe.

 • Roboďábla ze seriálu dabuje i slavný dabér Homera Simpsona a mnoha dalších postav ze seriálu Simpsonovi - Dan Castelanetta.

 • Vánoční epizoda "A tale of two Santas" měla být původně odvysílána o Vánocích roku 2000, ale byla vyřazena kvůli množství násilí. Poté byla přesunuta do další série a odvysílána až o Vánocích roku 2001.

 • FOX a Matt Groening si zaregistrovali fiktivní značky "Slurm" a "30th Century FOX".

 • Matt Groening přiznává, že jméno Bender vzniklo podle Johna Bendera, postavy z filmu "The Breakfast Club (1985)". Tento název se objevil také v epizodě "Luck of the Fryrish", kde si Fry v 20. století ukryl svůj sedmilístek pro štěstí.

 • "J" je oblíbená zkratka prostředního jména Matta Groeninga kvůli jménu Bullwinkle J. Moose (viz Philip J. Fry, Hubert J. Farnsworth, Cubert J. Farnsworth, Homer J. Simpson, Abraham J. Simpson a Bart J. Simpson).

 • Po útocích na WTC 11. září 2001 producenti rozhodli vystřihnout ze znělky nabourání lodi Planet Express do obrovské TV obrazovky. O několik měsíců později byla scéna do znělky vrácena.

 • Ve Futuramě se objevili jména jako např. korýší žena Edna nebo pes Seymour. Zřejmě jsou převzaty ze jmen ze seriálu Simpsonovi, kde je učitelka Edna Krabappelová a ředitel školy Seymour Skinner.
Hlášky

1. června 2011 v 14:14 FuTuRaMa
 • Fry: Máš pravdu, Leelo, lidi ve 20. století byli tupí jak polena. Třeba když se mi rozbil záchod, chodil jsem na odpadkový koš.

 • Leela: Fryi, co jste si tenkrát v tom 20. století mysleli?
  Fry: Hele, ty nemáš právo kritizovat 20. století, dali jsme lidem žárovku a telefon.
  Leela: Tohle všechno je z 19. století
  Fry: Kdepak, normálně to od nás obšlehli!

 • Fry: Proboha. Z bendera se stal zlosyn. Totiž myslím, ještě větší.

 • Leela: Podívejte! To je loď Zappa Brannigana.
  Fry: Páni, TOHO Zappa Brannigana?
  Leela: Ano.
  Fry: Kdo je TEN Zapp Brannigan?

 • Fry se vrátí k Benderovi do bytu.
  Bender: Mimochodem, mám tu tvoje věci.
  Vytáhne krabičku s řasou a lupy.
  Fry: Tak tady jsou ty lupy.

 • Fry přepíná kanály na televizi.
  Fry: Pche... 40 tisíc kanálů a jenom 150 za něco stojí.

 • Fry si suší vlasy motorem vesmírné lodi.
  Leela: Vypne motor. Co to vyvádíš? Vždyť ten motor je silně radioaktivní.
  Fry: Ale skvěle suší.
  Leela: Víš, jak dlouho mi bude trvat, než ho překalibruju?!
  Fry: S tímhle hárem člověk nemusí vědět nic.

 • U stánku se suvenýry
  Leela: Teda, kdo kupuje takové blbosti?
  Bender: Idioti jako dárky pro jiné idioty.
  Fry: Hej, koupil jsem vám nějaké suvenýry!

 • Fry: Ta planeta socek je hrozná! Nejdřív tě pozvou na večeři a když dojde na placení, tak si zapomněli peněženku v druhých kalhotách, které si od tebe půjčili.

 • Leela: Promiň Fryi, většinou dokážu udržet svůj smutek uvnitř, kde mě užírá jako nějaká duševní choroba.
  Fry: Jo, to přesně dělám se svou blbostí.

 • Fry: Svět potřebuje Star Trek, aby mohl doufat v lepší budoucnost!
  Leela: Ale vždyť se odehrává 800 let v minulosti.
  Bender: Jo. Proč je pro tebe tak důležitý?
  Fry: Protože mě hodně naučil. Že mám uznávat lidi, i když jsou to černoši, běloši, Klingoni nebo třeba i ženské.

 • Fry: Jestli odkopneš každého s hadím jazykem, nízkým IQ nebo přehnanou agresivitou, je jasné, že budeš sama.

 • Fry: Takže ta planeta je neobydlená?
  Bender: Ne! Je obydlená roboty.
  Fry: Jo, a obchoďák je obydlen regály, že?

Bender Bending Rodriguez

 • Fry: Turanga?
  Amy: Ano, tak se jmenuje, Filipe.
  Bender: Filipe?

 • Bender mluví k davu o zlegalizování robosexuálního manželství
  Bender: Pokud nesnášíte nesnášenlivost a nechcete dostat ode mne do držky, prosím podporujte Návrh Nekonečno!

 • Bender mluví v televizní debatě
  Bender: Dámy a pánové poroty, já... Hups. Promiňte, heh... Síla zvyku.

 • Leela: Tohle byl zatím nejhorší výjezd.
  Fry: Jo, už nikdy nepoletím na planetu jménem Kanibalon...
  Bender: Já taky ne. Ale vařili tam dobře.

 • Faraón umírá Benderovi v náručí
  Hamenthotep: Řekni otrokům, že mohou všichni jít.
  Bender: Jít k čertu? Já jsem jim to říkal!
  Hamenthotep: Ne. Myslím tím, že jsou volní.
  Bender: Volně na prodej?
  Hamenthotep: Ne, myslím, áááhh...

 • Mutantka: On mi zničil svatební šaty!
  Bender: Zlato, ty byly zničené v momentě, kdy sis je dala na sebe.

 • Bender: Jednou jsem daroval krev.
  Fry: Čí krev?
  Bender: Nějakého chlapa.

 • Bender: Co to k sakru děláte s mou hlavou?
  Farnsworth: Trochu se v ní provrtám.
  Bender: To si zkoušejte na nemyslící rostlině, jako je Fry.

 • Amy: Jak jsi jen mohl spláchnout Nibblera do záchodu?
  Bender: Nejprve jsem musel zvednout prkýnko.
  Leela: Jak by se ti líbilo, kdybych spláchla Frye?
  Bender: Je jen jedna možnost, jak to zjistit.

 • Profesor: Vypadá to, že Fry objevil nejsmradlavější objekt ve známém vesmíru.
  Bender: Pojmenujte ho po mně!

 • Profesor: Máme zhruba 72 hodin.
  Bender: OK... jde se rabovat!

 • Benderova modlitba: Ve jménu všeho dobrého a logického, děkujeme ti za energii, kterou vstřebávati budeme. Jak řekl prorok Jerematik: "1 0 0 0 1 0 1 0 ... 1 0 0 1 2". Amen.

 • Profesor: To jsou hodiny smrti.
  Fry: Paráda. Kolik mi ještě zbývá?
  Hodiny ukázaly něco zajímavého
  Bender: Zamlouvám si jeho discmana!

 • Bender: Nechci, aby si o nás lidé mysleli, že jsme robosexuálové. Kdyby něco, jsi můj opravář.

 • Fry: Tak tu zásilku hodíme do kanálu a řekneme, že jsme ji doručili.
  Bender: Moc práce. Prostě ji spálíme a řekneme, že jsme ji hodili do kanálu.

 • Bender: Podívej, já jsem Zoidberga nesnášel, ještě když to nebylo v módě.

Leela Turanga

 • Fry: Už to chápu. Takže blerny se naládujou: 3 blerny a 2 anti-blerny a jede se podle pravidla "vnitřního blernu", ne?
  Leela: Blern bylo správně, zbytek byl nesmysl.

 • Bender: Jdu pryč.
  Leela: Podívej se mi do oka a slib mi, že nesedneš za volant bez flašky v ruce.

 • Leela: Prosím, Bendere, dej si pivo. Když ne kvůli sobě, tak alespoň kvůli těm, kteří tě mají rádi.

 • Leela: Co to je?
  Obchodník: Bahenní kořen v prášku, elixír lásky.
  Leela: To jsou pověry... Vezmu si dvě kila.

Zoidberg

 • Bender: Kde to jsme? V zadku?
  Farnsworth: Ne, jsme v srdci. Zvaném také sval lásky.
  Zoiberg: Taky se zde tráví jídlo...

 • Zoidberg: Je mi líto, ale zemřel.
  Operovaný voják: Hej, já přece žiju!
  Zoidberg: Myslím, že doktor jsem tady já!

 • Fry na kontrole u Dr. Zoidberga
  Zoidberg: Tak otevři ústa, ať se můžu podívat na mozek... Ne tyhle ústa.
  Fry: Já mám jen jedny.
  Zoidberg: Skutečně?!
  Fry: Není tu někde lidský doktor?
  Zoidberg: Mladá dámo, já jsem na lidi odborník.

 • Zoidberg: Vy se mě snažíte sbalit?
  Generál: To si vyprošuju!
  Zoidberg: Neslyším ne...

 • Zoidberg: Co je to? Dvě jídla za jeden týden?

 • Zoidberg: Je mi líto, ale zemřel.
  Operovaný voják: Hej, já přece žiju!
  Zoidberg: Myslím, že doktor jsem tady já!

Profesor Farnsworth

 • Profesor vytáhne obří pilulku
  Fry: Dělá si legraci? To přeci nespolknu.
  Profesor: Tak to tě potěším, tohle je čípek.

 • Farnsworth: Asi jsem někam založil svoji mimozemskou mumii.
  Vytáhne miniaturní sarkofág.
  Tento sarkofág obsahoval pozůstaky císaře Nimbaly, který vládl na Zubenu 5 před 25 milióny let.
  Fry: Přijde a jí miniaturní mumii. Hej, profesore, "mmm", skvělé hovězí.
  Farnsworth: To je neslýchané, tu mumii jsem chtěl sníst sám!

 • Fry: No, na co máte... ty věci?
  Farnsworth: Chceš mi říct, že si to nepamatuješ?
  Fry: Ne, nic. Je to jako, když jsem omdlel na vysoké. Až na to, že mě někdo nakreslil magickým fixem penisy na čelo.
  Farnsworth: No, myslím si, že je to lepší, vzhledem k nesnesitelné hrůze, kterou jsi vydržel. Už o tom nikdy nebudeme mluvit. Vše to začalo před několika dny...

 • Amy: Profesore, co jsou tyhle ty věci zač?
  Farnsworth: To je, ehh, nic. Ano - nic. Pokud si myslíte cokoliv jiného, jste banda pitomců!

Ostatní

 • Na diskotéce
  Fry: Proč všichni nosí ty kroužky?
  Amy: Protože už se nenosí. Kroužky jsou uhozený.
  Fry: Já myslím, že jsou super.
  Neznámý muž: Tys řekl, že ty kroužky jsou super?
  Amy: Ne, řekl že jsou uhozený.
  Neznámý muž: Super!

 • Hyperkohout: Ctihodnosti, navrhuji, abych byl vyloučen z advokátního stavu za předkládání důkazů proti svému klientovi.

 • Profesor: Pamatujete si na sirotčinec, kde vyrůstala Leela?
  Fry: Jasně, pořád o něm mluvíme!
  Leela: Fakt?
  Fry: Naletěla!
  Profesor: Každopádně, tento sirotčinec ji vyhlásil sirotkem roku!
  Amy: Tvoji rodiče na tebe musí být tak hrdí! O, promiň.

 • Zapp a Kif na můstku
  Zapp: Neobviňuj se, Kife. Teď, když směřujeme k záhubě, je na čase, aby se kapitán zhostil své povinnosti zůstat se svou lodi do posledního okamžiku.
  Kif: Pane?! Jsem hodně překvapen. Nikdy bych neřekl, že něco takového dokážete!
  Zapp: Já ne - to ty to dokážeš!
  Zapp si strhne z uniformy znak hodnosti a dá ho Kifovi
  Zapp: Blahopřeji, kapitáne!

 • Fry mezi Robožidy
  Fry: Tak, kde je rozdíl? Vy nevěříte v Roboježíše?
  Robot-rabín: My věříme, že byl sestrojen a že to byl velmi dobře naprogramovaný robot. Ale nebyl to náš mesiáš!

 • Fry čte dopisy dětí Santovi
  Holčička: Drahý Santo, prosím, prosím, nenos mi žádné dárky! To kolo, které jsi na mě vystřelil z tvé pušky na kola, hodně poškodilo mé vnitřnosti.
  Leela: Hrůza. Podíváme se na další. Drahý Santo...
  Chlapec: Prosím tě, přines dědečkovi rakev. Od tvého posledního setkání s ním je to s ním k nevydržení a k Vánocům máme stále větší problémy se zápachem, jestli víš, jak to myslím.

 • Reklama Planet Express: Naši zaměstnanci jsou nahraditelní, ale vaše zásilka ne!

 • Zapp: Přibliž tu Smrtikouli.
  Kiff přiblížil Smrtikouli
  Zapp: Proč je to pořád rozmazané?
  Kiff: To je nejlepší rozlišení, které máme. Tím, že to zvětšíme, kvalitu nezlepšíme.
  Zapp: To není pravda, viděl jsem to v Kriminálce Miami.

 • Amy: To je Bolt Tvrďák. Závodí na hypersaních a vyhrál desetkrát na profi-okruhu.
  Bender: Ten vyhrál spíš na gay okruhu.
  Bolt: Kéž by, ti slaďouši létají jak blesky.

 • Kiff třese se Zappem
  Zapp: Mmm, do toho, baby. Do toho...
  Najednou se Zapp vzbudí
  Vzdávám se a dobrovolně se hlásím jako kolaborant!

 • Fry poprvé na Měsíci
  Fry: Je to malý krůček pro Frye...
  Neznámý muž: A velká fronta na lístky.

 • Nibblerovňan: Víš, možná jsme opravdu roztomilí.
  Nibblerovňanka: To víš, že ne, čumáčku.

 • Roberto: Nejsem blázen, jsem jen uživatelsky nepříjemný.

 • Bender: Kdo je to?
  Elzar: Řekněme dobří zákazníci a už se nevyptávej.
  Bender: Není to robomafie?
  Elzar: Ano.

 • Richard Nixon: A co rodina?
  Morbo: Početná a bojovná!

 • Morbovi rovná jeho manželka motýlka
  Morbo: Přestaň, přestaň, je to dobré. Zničím tě!

 • Lrrr: Dodáte nám 198 miliard lidí a malé hranolky.

 • Roboďábel: Hrůza, právě jste pokazili 2000 let trvající skladbu. Jedeme znovu.

 • Zoidberg: No dobře, ale kdo je tak odvážný, aby vlétl do něčeho, čemu říkáme Smrtikoule?
  Nixon: Já říkám Brannigan.
  Zapp:Já říkám ne.
  Leela: Já říkám já.
  Nixon: Já říkám Leela
  Leela: Já říkám ano.
  Fry: Já říkám ne.
  Zapp: Já říkám taky Leela.
  Leela: Já říkám ano znovu.
  Zapp: Já říkám, že poletím s ní.

 • Zapp: Oh, přál bych si jen vědět proč.
  Proč by mě to mělo zajímat.

 • Richard Nixon: Zabijte je! Zabijte je, dokud se nikdo nedívá!

 • Zapp přijde ke dveřím a dá ruku na rozpoznávač rukavic
  Rozpoznávač rukavic: Rukavice rozpoznána! Vstupte, pane Eisenhowere.   bezva-supr-blog.blog.cz       BEZVA-SUPR-BLOG      můj bezva,supr BLOG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!