Květen 2011

lego-OBRÁZKY

31. května 2011 v 19:12 FuTuRaMa

Futurama Lego
Futurama Lego

Postavy

31. května 2011 v 18:30 FuTuRaMa
Futurama je americký animovaný seriál, který byl v originále vysílán na americké televizi FOX. Tvůrci Futuramy jsou známi především díky svému dalšímu, dnes již dá se říct kultovnímu animovanému seriálu - The Simpsons (Simpsonovi).
První díl seriálu Futurama začíná, když je věčný smolař a poslíček s pizzou Philip J. Fry zmražen na dalších tisíc let v kryogenickém ústavu. Po rozmražení posledního dne roku 2999 zjistí že se ocitl v budoucnosti a dále se dovídá, že má v Novém New Yorku příbuzného, a to svého praprapraprapra... synovce profesora Farnswortha, kterému táhne na sto šedesát let. Ten ho zaměstná ve své intergalaktické doručovací firmě a Fry se tedy se svým "štěstím" opět po tisíci letech stává poslíčkem.
Futurama
Celý děj Futuramy se tedy odehrává v jednatřicátém století na planetě Země v městě Nový New York, což je obdoba starého New Yorku, který je pohřben hluboko pod svým nástupcem. Všechny díly Futuramy online se odehrávají kolem zmíněné doručovací firmy s názvem Planet Express a jejích příběhů.
Hlavním rozdílem mezi současností a dobou, ve které se odehrává Futurama, je rozhodně možnost létání mezi planetami a dokonce i mezi galaxiemi. Je znám i konec vesmíru, ze kterého je vyhlídka na další, sousední vesmír. Celá planeta Země je jeden stát, jehož prezidentem je hlava bývalého amerického prezident Nixona, která Zemi nejednou přivede do nemalých problémů.
Mezi další hlavní postavy po Fryovi patří tedy jeho praprapra... strýc a Vlastník firmy Planet Express, profesor Farnsworth, který je věčný vynálezce prapodivných věcí. Kapitánem jeho zásilkové lodi je jednooká mutantka Turanga Leela, jako jediná zodpovědná osoba v celé posádce Planet Express. Dalším členem posádky je původem ohýbací robot a nyní kuchař lodi Bender Bending Rodriguez. Nevychovaný robot vyrobený v mexiku je věčný alkoholik a kuřák, který dostává obvykle své kolegy do potíží. Firemním lékařem je Dr. Zoidberg, který je ostatními opomíjen. Na stáži v Planet Express je Amy Wongová, dcera miliardáře pana Wonga a manažerem firmy je Hermes Condrad.


Hlavní hrdinové Futuramy

Filip J. Fry

Filip J. Fry

Filip J. Fry je hlavní postava seriálu, který je na začátku zmražen na tisíc let v kryogenickém ústavu. Po rozmražení posledního dne roku 2999 zjistí že se ocitl v budoucnosti. Fry neoplývá přílišnou chytrostí a rád posedává s benderem u televize. Pracuje v intergalaktické roznáškové službě Planet Express u svého praprapra... strýce. V minulosti pil colu, která mu třikrát způsobila infarkt, teď pije obrovské množství limonády Slurm.

Turonga Leela

Turonga Leela

Turonga Leela je jednooká kyklopka a zároveň kapitánka vesmírné lodi Planet Express. Stále hledá toho pravého, ale to se jí dvakrát nedaří. Dříve pracovala jako přidělovatelka osudů v kryogenickém centru, ale po setkání s Fryem se rozhodla pro radikální změnu svého života.

Bender Bending Rodriguez

Bender Bending Rodriguez

Původem robot z Mexika, naprogramovaný na ohýbání železných profilů všeho druhu. Bender, který kouří, pije, krade a má zálibu v robopornografii byl jednu chvíli i u Robomafie. U Planet Express je součástí posádky, kterou vede Leela a působí jeden problém za druhým.

Prof. Hubert Farnsworth

Prof. Hubert Farnsworth

Senilní, pomatený, zapomnětlivý a narozdíl od svého příbuzného Frye velmi chytrý učitel na Marsovské univerzitě. Nosí brýle s přibližně 50-100 dioptriemi. Má sbírku drátu, z kterých postavil loď Planet Express. Je velmi starý - okolo 160 až 170 let a přestože už byl odvezen na hvězdu blízké smrti, tak si stále užívá života na Zemi. Je majitelem obrovského jmění a v minulosti byl hippie.


Dr. John Zoidberg

Dr. John Zoidberg

Bezobratlý korýš narozený jako krab pochází z planety Decapod 10. U Planet Express vykonává funkci závodního lékaře. Obrázek o jeho doktorských kvalitách si jistě uděláte sami, když se dozvíte, že nerozezná ani muže od ženy. Je velmi chudý, a pokud má dvě jídla v jednom týdnu, je to pro něho svátek. Již v mládí chtěl být doktorem nebo komediantem. Obojí se mu povedlo, ovšem stejně tak jako je úspěšný lékař, tak je úspěšný i jako komik. Jeho vtipům se většinou nikdo nesměje.

Hermes Conrad

Hermes Conrad

Byrokrat(úředník a účetní) Planet Express. Ačkoliv si Fry dlouhou dobu myslel,že je mimozemšťan, Hermes je původem s Jamajky. Vede záznamy o hospodaření Planet Express a profesorových příbuzných. Reprezentoval planetu Zemi na olympijských hrách v podlézání. Je ženatý a se svou manželkou La Barbarou a má syna Dwighta.

Amy Wong

Amy Wong

Amy je původem z Marsu, z miliardářské rodiny Ineze a Leo Wongových a je posledním členem týmu Planet Express, kde pracuje jako inženýr a protože má stejnou krevní skupinu jako profesor Fransworth, je také jeho malou pojistkou pro případ nouze. Stejně jako Hermes a Dr. Zoidberg se většinou neúčastní výprav mimo Zemi. Hodně se přátelí s Leelou, ale na rozdíl od ní většinou hledá spíš příležitostné vztahy než stálé.

Vedlejší postavy v seriálu Futurama

Diblík

Lord Nibbler alias Diblík

Jméno Diblík, které mu dala Leela úplně neodpovídá jeho neomezené žravosti. Postupem času se z tohota mazlíčka vyklube velvyslanec planety Nibbleonianů, který oplývá nečekanou gramotností a byl na zem vyslán již v roce 1999, kde byl hlavním aktérem ne zcela náhodného (jak se zpočátku mohlo zdát) zmrazení Frye. On a obyvatelé jeho planety hlídají Zemi před útokem Létajících mozků, v čemž jim jako vyvolený napomáhá právě hlavní hrdina Fry.

Zapp Brannigan

Zapp Brannigan

Kapitán hvězdné lodi Nimbus patřící k flotile DOOP (Democratic Order Of Planet) Zapp Branigann je příkladem toho, že se b každém armádním sboru občas najdou vysoce postavení důstojníci, kteří se daleko víc než o disciplínu a obecné blaho starají o to, aby jejich uniforma byla hezky nablýskaná a aby vypadali dobře na prvních stránkách prestižních novin a časopisů. Hloupost a pýcha jsou během všech sérií jeho velkými problémy, ale postupem času už to není tolik doprovázeno původním ryze negativním podtextem.

Kif Kroker

Kif Kroker

První důstojník (poskok) Zappa Brannigana. Tomuto mimozemšťanovi zcela chybí Branigennova excentrická povaha, což je zřejmě důvodem mnoha otrávených reakcí na jeho různé projevy. Přesto se mu většinou snaží být loajální (možná částečně s vidinou povýšení a odchodu od Zappa). Kif je tajně zamilovaný do Amy Wong.

Máma

Máma

Máma je díky své společnosti na výrobu robotů jednou z nejbohatších osob současného světa. Svoje milióny získala zřejmě už v mladí a i když se navenek umí dělat velmi mateřskou a příjemnou, ve skutečnosti je to bestie, která se nezastaví při prosazování svých cílů před ničím. Má tři syny - vůdcovského Walta, průměrného Larryho a přihlouplého Ignara. I když se přesně neví jestli je otcem některého z nich profesor Farnsworth, se kterým Máma prožila milostný románek, jistá podobnost by tu byla.

Elzar

Elzar

Úspěšný šéfkuchař, který má kromě své velmi oblíbené restaruce i vlastní pořad o vaření v televizi. Je velmi chamtivý a zároveň udržuje čilé vztahy s robo mafií. To ovšem nemění nic na tom, že je opravdu výborným kuchařem, mezi jehož největší fanoušky patří dokonce i sám Bender.

Calculon

Calculon

Tato robotí celebrita je patrně vedle Frye jednou z nejstarších postav celého seriálu. Již v roce 2019 existoval coby mechanická ruka stavící auta. Později se vyvíjel a pravidelně měnil vzhled až se dostal do své nynější podoby. V současnosti hraje pod svým skutečným jménem stejnojmennou postavu ve slavném seriálu pro roboty s názvem Velmi pevné obvody.

Lrrr

Lrrr

Vládce planety Omicron Perseus VIII dokáže na jeden hlt sníst celého člověka a navenek se snaží působit jako neomezený vládce. Opak je však pravdou a plnně v hrsti ho má jeho manželka Ndnd. Celkem třikrát napadl Zemi. Poprvé když zjistil, že bylo přerušeno vysílání jeho oblibeného seriálu, jehož je náruživým divákem. Důvodem pro druhou invazi bylo zjištění, že lidé jedí děti jeho rasy - Poplíky. A potřetí vpadl na zemi v alternativní budoucnosti.

Morbo

Morbo

Morbo je mimozemšťan pracujicí v televizi jako moderátor televizních zpráv. Narozdíl od většiny postav seriálu nežije v New Yorku, ale v Los Angeles. Jeho práce v televizi je jen zástěrka. Ve skutečnosni byl poslán na Zemi jako tajný špion nepřátelské rasy, která se chystá zaútočit na Zemi. Často tak na úkor lidí pronáší vtipy, kterým se směje jen on a jeho blonďatá kolegyně Linda nebo dokonce přímo mluví o blízké záhubě lidstva.

Linda

Linda

Kolegyně Morba a druhá ze zprávařského dua televizní stanice Odmocnina ze dvou. Její oblíbenou činností je smát se Morbovým vtipům, vůči nimž a jeho výhužkaám o zničení lidské rasy je jako blondýna naprosto imunní. Ač se objevuje ve Futuramě častěji než Morbo, její jméno je divákům dlouho utajeno. Po dlouhý čas tak zůstává jen lidskou ženou, jak ji Morbo nazývá.

Walt, Larry a Ignar

Walt, Larry a Ignar (synové Mámy)

Vůdcovský Walt, průměrný Larry a přihlouplý Ignara patří mezi syny robotí královny Mámy. Ač jde o bratry, každý má jinou barvu vlasů a i charakterově jsou rozdílní. Každý z nich vlastní 0,1% společnosti Maminčin přátelský robot a jsou Maminčini asistenti, kteří vykonávají přesně to co jim nařídí. Walt trpí Oidipovským komplexem a zbylí dva bratří se žen zcela straní.

"Pohádky"

30. května 2011 v 19:47

Pohádka (někdy též báchorka) je obvykle krátký epický fiktivní příběh, ve kterém se ve většině případů objevují smyšlené bytosti, jako například (skřítci, víly nebo draci).

Původem se jedná o lidový žánr, nejčastěji psaný v próze. V moderní době se termín pohádka vžil také pro příběhy, které končí neobyčejně šťastně "pohádkovým" romantickým koncem.

Původně nebyly příběhy, které bychom dnes nazvali pohádkami samostatný žánr. Pohádky jako samostatný žánr vyčlenili až spisovatelé v období renesance. Tento termín byl následně pevně ukotven díly mnoha literátů.

O pohádkách panuje značně zkreslená představa, že byly určeny dětem a že musí vždy dobře končit. Takové představy se nezakládají na pravdě, neboť je známa celá řada (nejen autorských) pohádek, jejichž konec nelze označit za dobrý a vůbec nebyly určeny dětem. Tyto pohádky byly jakýmsi vzorovým příběhem o lidských vlastnostech, tyto pohádky byly vyprávěny, když šly děti spát.


Minulý život...!

27. května 2011 v 20:51 MYSTIC
Minulý život…!
PŘÍBĚH O JEDNÉ DÍVCE = , Žila jsem už v 17.století!"
Devatenáctiletá dívka po maturitě dostuduje obor porodní asistentka.To co se dozvěděla při návratu do svého minulého života,jí přímo vyrazilo dech!
,,Když jsem si nedávno v novinách přečetla článek o terapeutce,která provozuje reinkarnační terapie,rozhodla jsme se,že to zkusím a vrátím se do minulosti.Byla jsem sice zvědavá,ale zase tak moc jsme si od toho neslibovala,abych nebyla zbytečně zklamaná.Jenže nakonec mi tenhle zážitek totálně změnil život!
Začnu ale od začátku.Ve dveřích mě přivítala sympatická paní,které mohlo být kolem čtyřiceti let,a trpělivě mi vysvětlila,jak taková cesta do minulého života vlastně probíhá.
Existuje totiž mnoho různých způsobů jak se vrátit zpátky.Někteří terapeuti uvedou svoje pacienty do hypnózy,zatímco jiní si pomáhají meditačními technikami,při kterých se používá zvláštní způsob dýchání.Pak mě ta žena uložila na pohodlný gauč,zabalila mě do měkkoučké deky a přes oči uvázala šátek. ,Budeš se líp soustředit,'vysvětlila mi.Speciální dýchání,které se při terapii používá,mi nakonec připadalo mnohem snadnější,než jsem si původně myslela.Několik minut jsem musela rychle a zhluboka dýchat.Už po chvíli jsem cítila,jak mi přebytek kyslíku rozvibroval celé tělo.Uvolnila jsem se a pak to přišlo!I když jsem na vůbec nic nemyslela,najednou mi před očima začaly naskakovat různé obrazy!
Nejdřív pomalu a mlhavě,ale čím dál jasněji.Terapeutkase mě hned zeptala,co vidím,kde jsem a v jaké době se všechno odehrává.Pak mě krok za krokem provedla mým minulým životem.Bylo to opravdu neskutečné.Zažila jsem sama sebe jako desetiletou holčičku,která žila v 17.století v malé vesnici nedaleko Prahy.Ulice tam byly špinavé a hlučné.Myslím,že se tam moc neuklízelo,protože mě doslova praštil do nosu příšerný zápach ze záchodu.
Moje rodina žila v malé,polorozpadlé chatrči.Táta byl kolářem a vyráběl kola pro kočáry a povozy.Najednou jsem slyšela,jak někdo strašně křičí.Byla to moje maminka,která právě rodila.Po domě pobíhaly cizí ženy a táta mi dal facku,že překážím.Moc jsem chtěla jít za mámou,ale nesměla jsem.Na mámu si z terapie pamatuju nejvíc.Byla vysoká a hezká.Nejsilnější byla vzpomínka na to,jak stojím před domem,brečím a na něco čekám.Ten večer máma při porodu zemřela.Ten smutek byl tak silný,že mi ve skutečnosti tekly slzy.
Pak se výjevy z minulosti přerušily.Zase jsem ležela na pohovce a byla jsem v podivném šoku.Ty výjevy z minulosti byly tak skutečné!Hned jsem věděla,že to byl vážně můj minulý život.
A hlavně jsem si uvědomila,že moje touha už odmalička - stát se porodní asistentkou a pomáhat ženám při porodu - není žádná náhoda!"

OBRÁZKY

18. května 2011 v 19:12 Simpsonovi
http://www.unexplainable.net/brainbox/uploads/1/simpsons.jpg

File:Simpsons on Tracey Ullman.png

http://i.idnes.cz/06/033/cl/KOT11d9c8_simpsonovi.jpghttp://www.skejtaci-skejtacky.webgarden.cz/image/thm/388354http://www.skejtaci-skejtacky.webgarden.cz/image/thm/388978

videa---The Singhsons

17. května 2011 v 15:48 Simpsonovi


knihy

16. května 2011 v 20:10 Animacekuchyň

16. května 2011 v 20:08 Animace

slunce

16. května 2011 v 19:58 Animace
balonky

16. května 2011 v 19:54 Animace


fontány

16. května 2011 v 19:51 Animace


cirkus

16. května 2011 v 19:45 AnimaceVelikonoce

16. května 2011 v 19:33 Animace

domečky,domky

16. května 2011 v 19:23 Animace
hrady

16. května 2011 v 19:21 třpytivé OBRÁZKY


majáky

16. května 2011 v 19:20 Animace


město

16. května 2011 v 19:18 Animace

svadba

16. května 2011 v 19:16 Animace

vodní sporty

16. května 2011 v 19:04 Animace
bruslení

16. května 2011 v 19:02 Animace   bezva-supr-blog.blog.cz       BEZVA-SUPR-BLOG      můj bezva,supr BLOG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!